10€
Atlaide pirmajam pasūtījumam
Digitālā ekosistēma: jauns posms atkritumu nozarē
Pašreizējā atkritumu apsaimniekošanas sistēma nav ideāla, un nākotnē tā var kļūt pilnīgi bezjēdzīga. Lielākā daļa atkritumu savākšanas un apglabāšanas darbību notiek saskaņā ar iepriekš noteiktu grafiku.
17.04.2022

Digitālās tehnoloģijas atkritumu apsaimniekošanai: kāda ir mūsu nākotne? Saskaņā ar ANO prognozēm līdz 2050. gadam 66% pasaules iedzīvotāju dzīvos pilsētās. Attiecīgi var palielināties cilvēku radīto sadzīves un celtniecības atkritumu daudzums. Pašreizējā atkritumu apsaimniekošanas sistēma nav ideāla, un nākotnē tā var kļūt pilnīgi bezjēdzīga. Lielākā daļa atkritumu savākšanas un apglabāšanas darbību notiek saskaņā ar iepriekš noteiktu grafiku. Rezultātā var iztukšot pustukšus konteinerus, un otrādi - pārpildītie konteineri var gaidīt vairākas dienas līdz noteiktajam iztukšošanas datumam. Pirmajā gadījumā mēs iegūstam - neatbilstošu resursu izšķiešanu, otrajā - augošo antisanitāro apstākļu kaitīgo ietekmi uz cilvēku veselību.

Īpaši problemātiskas atkritumu nozares jomas ir bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrāde un atkritumu savākšana pilsētā. Šajā sakarā atkritumu industrijā visā pasaulē tiek aktīvi ieviestas IT tehnoloģijas, lai optimizētu atkritumu apsaimniekošanu. Digitalizācija: gudra atkritumu apsaimniekošana. Tehnoloģiju ieviešana atkritumu apsaimniekošana neaprobežojas tikai ar drošu atkritumu pārstrādi. Optimālai apsaimniekošanai nepieciešama kontrole visos posmos: savākšana un šķirošana, atkritumu izvešana, loģistika, pārstrāde.

1. Attiecībā uz kompetentu atkritumu savākšanu tiek izstrādāti un jau tiek daļēji ieviesti: Fandomāti - mašīnas sekundāro izejvielu saņemšanai: alumīnija kannas un PET pudeles. Par atkritumu nogādāšanu iekārtā - tiek pieņemta atlīdzība. Fandomātiem jāatrisina ne tikai atkritumu šķirošanas problēma, bet arī jārada cilvēku iesaisti šajā procesā.

2.Tvertnes automātiskai šķirošanai pēc frakcijām. Mākslīgais intelekts atpazīst pārstrādājamus materiālus un nekavējoties tos šķiro un saspiež. Uzpildes process tiek automātiski kontrolēts arī pašā konteinerī, tādējādi izvairoties no atkritumu konteineru pārslodzes. Atkritumu savākšanas savlaicīgums tiek panākts, izmantojot sensorus, kas ir aprīkoti ar uztvērējiem. Tie ļauj izsekot konteinera uzpildes līmenim un vienkāršot atkritumu loģistiku.

3. Atkritumu loģistika. Tiešsaistes platformas, kas tiek izstrādātas, savieno klientus ar atkritumu vedējiem, kas ir gatavi pieņemt pasūtījumus. Tādā veidā var tikt izvesti pat nelieli pārstrādājamo materiālu apjomi - līdz 50 kg un tiek nodrošināti atbilstošie dokumenti priekš organizācijām kā Valsts Vides dienests.

4. Jaunajā atkritumu pārstrādes koncepcijā tiek pieņemts, ka līdz minimumam tiek samazināts cilvēku kontakts un bīstamie atkritumi. Cilvēkam tiek uzticēta vadības loma, tikmēr atkritumu sadales process poligonos tiekt uzticēts robotiem.

Atkritumu savākšana tagad. Dažos Latvijas reģionos dažas no atkritumu apskaimniekošanas tehnoloģijām tiek aktīvi pārbaudītas un pielietotas. Piemēram, Siguldā tika uzstādīta elektroniskā atkritumu šķirošanas stacija. Tas ļauj cilvēkiem maksāt mazāk par saviem atkritumiem, kurus viņi ir sašķirojuši un izmetuši pareizajā konteinerā. Viss, kas Jums nepieciešams, ir Siguldieša karte. Ne tikai Rīgā, bet arī ārpus ir iespējams pašam pasūtīt konteineri būvgružu vai citu atkritumu izvešanai, lai paredzēt atbildīgu atkritumu apglabāšanu, gadijumos, ja jums notiek būvobjekts vai ir nepieciešams sakārtot šķūni vai garāžu. Mūsu konteineru nomas aplikācijā jūs atradīsiet plašu piedāvājumu ar licencētiem pakalpojumu sniedzējiem, kuri var palīdzēt jums izvest atkritumus par visizdevīgāko cenu.

Doties uz konteinera pasūtījuma lapu?

Lejupielādēt mobilo aplikāciju, izmantojot Google Play un App Store