10€
Atlaide pirmajam pasūtījumam
IoT izmantošana prātīgākai atkritumu pārvaldīšanai
IoT gudrās tehnoloģijas izmantošana racionālākai atkritumu pārvaldīšanai var pārvērst cilvēka dzīvi ideālā tīrības un funkcionalitātes kombinācijā apvienojumā ar apkārtējās vides skaistumu.
05.09.2022

Vikipēdijas definīcija vēsta: “Atkritumu pārvaldīšana vai atkritumu likvidēšana – tās ir visas darbības, ko izmanto mijiedarbībai ar atkritumiem no to izveidošanās brīža līdz pilnīgai likvidēšanai. Papildu visam pārējam tas ietver atkritumu savākšanu, transportēšanu, apstrādi un likvidēšanu kopā ar to monitoringu un regulēšanu. Tas viss arī ietver normatīvi tiesisko bāzi saistībā ar atkritumiem, tostarp rekomendācijas to pārstrādei”.

Atkritumu pārvaldīšana ir sarežģīts uzdevums, kurā nepieciešama daudz dažādu nodaļu un darbinieku piedalīšanās. Liela daļa pašvaldību atkritumu apsaimniekošanā izmanto manuālas metodes. Šīs metodes ir neefektīvas un tām nepieciešamas lielas laika un finansiālas izmaksas. Katra groza un katras burkas pārbaude šajā rajonā noved pie milzīgiem laika un naudas zaudējumiem.

Atkritumu pārvaldīšanas un gudrās pilsētas attīstības krustcelēs dzimst “Atkritumu gudrā pārvaldīšana”. Gudrās pilsētas izmanto IoT tehnoloģiju efektīvas sistēmas izveidei, kas spēj ieekonomēt pilsētas budžetu un nosargāt apkārtējo vidi.

Kas padara atkritumu gudro pārvaldīšanu par tik gudru?

Viena no galvenajām Smart Waste Management tehnoloģiju ietekmes metodēm ir maršrutu optimizācija. Atkritumu apkalpošanas kompānijas uzticas tehnoloģijām, lai samazinātu laiku un resursus, kas tiek tērēti atkritumu pārvaldīšanai. Tehnoloģijas uz devēju bāzes ir atslēga intelektuālāku risinājumu izstrādei cieto atkritumu pārvaldīšanai.

Pēc Annenberg Learner Foundation datiem ASV utilizācija pieauga: “Ik gadu Amerikas Savienotajās Valstīs veidojas ap 230 miljoniem tonnu “atkritumu” – ap 4,6 mārciņām dienā uz vienu cilvēku”. Tas rada zināmas loģistiskas, ekonomiskas un ekoloģiskas problēmas. Atkritumu gudrā pārvaldīšana ir nepieciešams risinājums.

Piepildīšanās līmeņa devēji, tādi kā TrashSonar, kas izstrādāti speciāli atkritumu līmeņa noteikšanai, nosaka atkritumu līmeni tvertnē, un savlaicīgi “saprot”, kad ir jāiztukšo atkritumu tvertne. Tas nozīmē, ka kravas mašīnas ceļā var pavadīt īsāku laiku, kā arī kopumā ir nepieciešams mazāks cilvēkresursu patēriņš, kas noved pie mazākiem CO2 izmešiem.

Kur izmanto atkritumu gudro pārvaldīšanu:

1. Dzīvojamās mājas

2. Ielas

3. Komerciālas ēkas

4. Augstskolu kopmītnes

5. Mājas

6. Sabiedriskās vietas

7. Slimnīcas

8. Lidostas. Pateicoties gudrai tehnoloģijai Dublinas, lidostas darba efektivitāte pieauga vairāk nekā par 90%

Kā darbojas atkritumu gudrā pārvaldīšana?

1. Gudrie devēji mēra atkritumu līmeni.

2. Konteineri nosūta informāciju datu pārvaldes sistēmai par atkritumu līmeni vai pēdējo savākšanas reizi.

3. Tiek atzīmēti tikai tie konteineri, kuri ir jāiztukšo.

4. Transportlīdzekļi savāc tikai pilnos konteinerus vai konteinerus, kuriem beidzies derīguma termiņš.

Vietās, kur ir uzstādīta IoT gudrā sistēma, atkritumu savākšana ir kļuvusi racionālāka, kopējais transportēšanas un savākšanas apjoms ir samazinājies par 50%.

Maršruta optimizācijas izmantošanas priekšrocības un pieslēgšanas priekšrocības atkritumu pārvaldīšanas dienestiem:

1. Neatkarīgi no tā, vai jūs izmantojat pilsētas sniegtos risinājumus vai nolīgstat kompāniju, atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi sniedz iespēju padarīt tīrāku jūsu apkārtējo vidi.

2. Viena no lielākajām problēmām, ko risina Smart Waste Management Solutions, ir maršruta optimizācija. Maršrutu optimizācija skar ne tikai atkritumu pārvaldīšanu, bet arī loģistikas virzienus, piemēram, kravas pārvadājumus, kas ir galvenā gudro tehnoloģiju pielietošanas vide.

Galvenie iemesli maršruta optimizācijas pieņemšanai:

1. Autoparka nobraukuma samazināšana

2. Izmaksu samazināšana (darbaspēkam/tehniskai apkalpošanai/degvielai utt.)

3. Laika ekonomija – efektivitātes paaugstināšana

4. Visekonomiskāko maršrutu noteikšana

5. Sniegt klientiem ātru rīcību

6. Mazāk laika tiek tērēts maršrutu plānošanai vai vietas izvēlei, kas nav jāapkalpo

7. Autovadītāja darba pārbaude

8. Nenotiek kavēšanās transportēšanas laikā, atsekojot tehniku reāllaika režīmā

Veids, kādā ultraskaņas devēji tiek izmantoti atkritumu tvertnēs, un kā tiek noteikts atkritumu līmenis.

Devējus var uzstādīt atkritumu tvertnēs vai atkritumu konteineros un pieslēgt monitoringa sistēmai. Sistēma paziņo vai atkritumu tvertne ir aizpildīta vai arī tā drīz būs pilna

Aizpildīšanas līmeņa devēji, tādi kā TrashSonar, ir svarīgs intelektuāls risinājums atkritumu apsaimniekošanā. Šos devējus var kontrolēt attālināti atkritumu konteinera vai tvertnes iekšpusē, lai noteiktu, vai maršrutā ir jāizvieto jauna atkritumu tvertne. Ja atkritumu savācējs ir pilns, tas tiek iezīmēts savākšanas maršrutā. Konteineri, kas neaizpildās tik ātri, netiek iezīmēti savākšanas maršrutā.

Atkritumu savākšana, izmantojot IoT

Projektā, ko izstrādāja inženieris Amols Disāls, aizpildīšanas līmeņa ultraskaņas devējs MB7139 tiek izmantots, lai optimizētu atkritumu savākšanu.

IoT mēŗki:

1. Optimizēt atkritumu savākšanu

2. Samazināt degvielas patēriņu

Kā tas strādā:

1. Sonārie viļņi tiek pārraidīti no devēja, lai nomērītu, cik pilna ir atkritumu tvertne. Ar ultraskaņas attāluma mērīšanas tehnoloģiju devējs nomēra konteinera aizpildīšanas līmeni.

2. Tiek mērīta arī temperatūra.

3. Dati tiek ievākti un nosūtīti pa mobilo tīklu analīzei un atspoguļošanai web platformā, kur klienti varēs redzēt visu informāciju.

4. Pamatojoties uz ievāktiem datiem, kompānijas pēc tam varēs prognozēt, kad tiks aizpildīti konkrētie konteineri.

Gudrā risinājuma tehnoloģija ietver:

1. Atkritumu blīvētāji ar saules baterijām.

2. Bezvadu aizpildīšanas līmeņa devēji reāllaika režīmā.

3. Saas risinājumi, kuri optimizē savācēju grafikus un maršrutus. Tie pārvalda datu ievākšanu, optimizē maršrutus, kā arī efektīvāk izmanto darba resursus un autoparka resursus.

Ko var sasniegt ar IoT palīdzību

Pēc loģistikas projekta-risinājuma izveides, ASV kompānija varēja pāriet no 840 konteineru savākšanas 4 reizes dienā līdz pat 80 konteineru savākšanai dienā. Tas paaugstināja operacionālo efektivitāti vairāk nekā par 90% un noveda pie būtiskas līdzekļu ekonomijas. Šis veiksmīgais projekts arī sniedza datus, kuri ļāva kompānijai dažādās jomās atpazīt pīķa stundas, un, pamatojoties uz šiem rezultātiem nokoriģēt personāla sadali šajās lokācijās, kā arī palielināt atkritumu konteineru tilpumu, kur tas nepieciešams.

Gaidāms, ka ASV gudrās pilsētas iniciatīvas un jaunie noteikumi palīdzēs atkritumu gudrās pārvaldīšanas segmentam paplašināties ar ikgadējo pieauguma tempu par 16,9% laika posmā no 2016. gada līdz 2021. gadam.

Tādas kompānijas kā Envac īstenoja vēl vienu soli automatizētās atkritumu savākšanas sistēmas izstrādē. Šai zviedru kompānijai ir pazemes atkritumu savākšanas sistēma, kas ar vakuuma caurulēm savāc atkritumus gan ārpusē, gan arī iekštelpās. Pazemes rezervuāros ir devēji, kuri informē par atkritumu savākšanu, kad konteiners ir pilns un gatavs apkalpošanai. Tad atkritumus ar kravas mašīnu izved no dzīvojamiem rajoniem un transportē uz atkritumu pārstrādes uzņēmumu.

Kā ieviest atkritumu gudro pārvaldīšanu?

Iespējams, ka atkritumu savākšana ir svarīgākais atkritumu pārvaldīšanas sistēmu process. Maršruta optimizācija var kļūt par vissvarīgāko momentu, kas ļauj samazināt izmaksas cieto atkritumu apsaimniekošanas operācijām. Ekspluatācijas izmaksas, tādas kā darbaspēks, degviela un iekārtas, var samazināties līdz ar efektivitātes paaugstināšanu. Darba laiks var tikt saīsināts, tieši tāpat arī dienesta transportlīdzekļu nobraukums. IoT risinājumi ļauj pilsētām funkcionēt prātīgāk.

Strādājot pie devēju risinājuma, jūs būsiet soli tuvāk jums nepieciešamās atkritumu pārvaldīšanas intelektuālās sistēmas izstrādes. Mums ir pieredze, lai spētu palīdzēt jums izstrādāt patiesi inovatīvu produktu. Daļa no realizācijām būs atkarīga no jūsu kompānijas resursiem, bet mēs ar jums cieši sadarbosimies, lai nodrošinātu jūsu projekta nepārtrauktu darbību.

Doties uz konteinera pasūtījuma lapu?

Lejupielādēt mobilo aplikāciju, izmantojot Google Play un App Store